Młodości! Ty nad poziomy wylatuj

22.III.95 na Scenie Teatralnej „Graal” podziwialiśmy talent i umiejętności aktorskie głogowskiej młodzieży. Na wieczorze „Dla dziewcząt i chłopców” zaprezentowano dwa monodramy i komedię tragiczną. Wystąpili uczniowie naszych liceów, wychowankowie instruktorów teatralnych MOK-u – p. Violetty Woźniak i p. Piotra Mosonia, gorąco przyjęci przez przyjaciół, kolegów, nauczycieli i rodziny.

MIT 5(8) - maj 1995r. Bartek Adamczak wystąpił w monodramie Ch. Bukowskiego pt. „Wszystkim ojcom”. Zgrabnie i przejmująco wcielił się w postać młodego pisarza, który powraca do wspomnień z rodzinnego domu i młodości. W scenach z dzieciństwa, szkoły, wojska, pracy, z przekonaniem analizuje i objawia stany emocjonalne bohatera. Utrzymuje publiczność w napięciu, koncentruje na sobie uwagę niczym doświadczony aktor.

Monika Makowska zaprezentowała „Godzinę gwiazdy” C. Lispector – monodram liryczny. Ukazała pełen sprzeczności portret kobiety poszukującej, tęskniącej, marzącej. Tekst trudny, z wielogłosową narracją, wymagający rozumienia psychiki kobiety. Obroniła się znakomicie zyskując uznanie publiczności oraz najbliższych przyjaciół.

Ukochani przez publiczność: Krzysztof Frąszczak i Cezary Jankowski koncertowo rozegrali komedię tragiczną z udziałem urzędnika i petenta. Tobył majstersztyk- spróbujcie państwo dziś kogoś rozbawić!

Wszystkie spektakle profesjonalnie wyreżyserowane, z trafnymi rekwizytami, pięknym oświetleniem i oprawą muzyczną. Serce się raduje!

Jolanta Budkowska
MIT 5(8) – maj 1995r.