Drogi Internauto

okladkapo dwóch miesiącach pracy udostępniamy w sieci nową Perspektywę Kulturalną. W porównaniu do pierwszego numeru, udało nam się przygotować prawie dwukrotnie obszerniejszy materiał. Jest to m.in. zasługą osób, które w międzyczasie się do nas przyłączyły. Poszerzenie ekipy pozwala także poszerzyć problematykę poruszaną na łamach peku. Jesteśmy w stanie spoglądać na dany temat z kilku perspektyw, pod szerszym kątem, dogłębniej go analizować.

Jednym z problemów, który nas najbardziej intryguje, jest komunikacja. Chcemy m.in. obserwować zmiany wywołane nowym medium, jakim jest Internet. Interesują nas różne formy wyrażania i kształtowania swojej osobowości. Chcielibyśmy poszukać przyczyn, które nie pozwalają dojść ludziom do porozumienia, dlatego w peku publikujemy wywiady z twórcami różnych form sztuki. W tym także należy szukać źródeł tematów poruszanych przez nas w felietonach.

Dużą wagę przywiązujemy do tego by pokazać, że Głogów nie jest wyspą zagubioną na oceanie kultury, ale żywym miastem, połączonym różnymi szlakami z resztą świata, pełnym zdolnych, inteligentnych ludzi, świadomych czasu i miejsca, w którym przyszło im żyć. Chcemy opisywać, to, co się dzieje w naszym mieście, chcemy również informować o planowanych wydarzeniach.

To są nasze cele, ale równie ważna jest dla nas opinia Czytelników, Twoja opinia, i Ty możesz mieć wpływ na to, jakimi drogami podążać będzie peku. Zapraszam do dzielenia się swoimi myślami, uwagami, spostrzeżeniami na forum Brulion, bądź drogą mailową. Jeśli jednak nie chcesz ograniczać się do kilku słów krytyki, a chciałbyś spróbować swoich sił jako dziennikarz lub piszesz, fotografujesz, to serdecznie zapraszam do współpracy z naszą Redakcją.

Życzę przyjemnej lektury!

Michał Sznurawa